Copyright 2024 - Obec Báhoň

    Dňa 19. júna 2010 sa znova prikladali polienka pod kotlíky s gulášom pred naším obecným úradom . Dvanásť súťažných družstiev prišlo s veselou náladou ponúknuť svoj recept dobrej chuti. Svojim dielom sa pridružilo i prajné slniečko, a to bol posledný krok k úspechu.

Pripravený program – Igrici z Igramu, Vištučanka z Vištuka, Dychovka z Grinavy  domáca Kométa nemali chybu, a tak už k dokonalej atmosfére nechýbalo nič, len ju využiť.
Stánky s občerstvením- cigánskou, pivom, vínom, sladkosťami a drobnými darčekovými predmetmi umožňovali každému vyhovieť, aby sa cítil príjemne. Deti si dali na tvár pokresliť obrázky, a potom sa išli vyšantiť na trampolíny a „zákerného býka“. Tieto atrakcie si na radosť detí, vychutnali neskôr aj niektorí dospelí.
Štyri ceny / jedna od krajského župana/ boli sprevádzané delovými salvami rakúsko-uhorského kanoniera.
Úspešnosť podujatia, či ho nazveme „Richtárska varecha“,“ Dni obce“, „Malokarpatský festival“ závisí od dobrej vôle a schopností usporiadateľov, a potom i od súdržnosti a spolupatričnosti občanov. Veríme, že ste taký pekný pocit zažili všetci, ktorí ste boli účastníkmi tohto ročníka až do neskorej noci ,keď sa tanec, hudba a spev niesli do tmy našej obce. Veríme, že tradícia bude naďalej pretrvávať za Vašej podpory.