Copyright 2024 - Obec Báhoň

Pietneho aktu kladenia vencov na vojenskom cintoríne v Bratislave – Kopčanoch v Deň vojnových veteránov sa zúčastnili aj dvaja členovia báhonskej Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Štefan Hupko nevynechal svoj už štvrtý štart v Behu na počesť vojnových veteránov. Počas celého preteku bežal vedľa Nasti Kuzminovej a tá ho až v cieľovom finiši predstihla o tri sekundy. Spomedzi 250 štartujúcich obsadil 13. miesto. Výborné výsledky dosahuje vďaka systematickým, dlhodobým tréningom v bežeckých disciplínach. Pritom je aj členom Oblastného výboru SZPB Bratislavského kraja a v tomto roku získal na štart v Kopčanoch aj svojho brata Miloša.
  Od začiatku tohto roka štartoval za Atletický klub Bojničky na takmer štyridsiatich bežeckých pretekoch s dĺžkou 5 až 10 km, získal osem prvých miest a trinásť krát bol bol druhý a tretí. Je chvályhodné, že obaja bratia, naši spoluobčania takýmto športovým spôsobom propagujú organizáciu odbojárov i našu obec na atletických podujatiach v Bratislavskom a Nitrianskom kraji.