Copyright 2020 - Obec Báhoň

 Kostol v obci Rímskokatolícka cirkev
  
Rímskokatolícky farský úrad 

  Ulica SNP 64
  tel. 033/6455 334
  email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

  Správca farnosti: dp. Ján Behula 0911 911 806

  Sväté omše zvyčajne
  Pondelok - Piatok: 18:00

  Piatok s účasťou detí.
  streda: 14:00 - Ústav sociálnej starostlivosti (ÚSS)
  Sobota: 8:00

  Nedeľa: 7:30
 a 10:30
  Nedeľa:
9:00 - Jarná

  Presný rozpis omší nájdete na tabuli pred kostolom
  alebo tu na webe.

 

 


OZNAM!

S bolesťou v srdci oznamujem, že od 10. 3. 2020 do 29. 3. 2020, sa verejné bohoslužby v Báhoni dva týždne nebudú konať. Súkromnú bohoslužbu budem sláviť v obvyklom čase o 18:00 hod. na oznámené úmysly. Svätú spoveď vyslúžim po individuálnom telefonickom dohovore v spovednici v kostole, ktorá má opatrenú plastovú zábranu na mriežke. Pohreby budem konať normálne, bez svätej omše, a vonku. Ku chorému prídem vždy, pri dodržaní všetkých hygienických požiadaviek. Myslime na seba navzájom a na chorých i zdravotníckych pracovníkov v modlitbe! Zúčastňujme sa svätých omší sprostredkovaných masovokomunikačnými prostriedkami a vzbudzujme si duchovné sväté prijímanie. Zintenzívnime svoj duchovný život, modlitby a obety.

Myslím na všetkých vo svojich modlitbách! Váš duchovný otec Ján Behula


Jedna dobrá správa:

V čase od 12.3. 2020 do 29.3.2020 budeme môcť zdieľať Eucharistické spoločenstvo, keď súkromne celebrované sväté omše z Báhoňa bude vysielať internetové Rádio Mária.
Omše budú vysielané v obvyklých časoch, teda od pondelka do piatku o 18:00, v sobotu o 8:00 a v  nedeľu o 10:30 hodine.

Omšu môžete sledovať na stránke https://www.radiomaria.sk/ kde na hornej bielej lište vpravo hore treba nájsť a kliknúť na odkaz Počúvať. Následne sa vpravo vysunie panel, kde kliknutím na veľký kruh spustíte prehrávanie. Skúste aj priamy odkaz: https://dreamsiteradioplayer.it/plrm/rmslovakia
Prípadne si môžete stiahnuť bezplatnú aplikáciu Rádia Mária Slovensko pre Android telefóny alebo telefóny iPhone kliknutím na príslušný odkaz.
 

 


V súvislosti so šírením vírusu COVID-19 Konferencia biskupov Slovenska odporúča všetkým katolíckym inštitúciám pravidelne sledovať a dodržiavať pokyny Úradu verejného zdravotníctva a zároveň zodpovedne spolupracovať s príslušnými predstaviteľmi verejnej správy.


Ochrana zdravia je kresťanskou povinnosťou. Kým trvá nebezpečenstvo nákazy, neodporúčame organizovať pútnické zájazdy na Slovensku, ani do zahraničia. Spoločné podujatia okrem liturgických slávení treba obmedziť.

Veriacich, ktorí sa necítia dobre, majú zvýšenú teplotu alebo príznaky ochorenia, prosíme, aby zostali doma, kým sa ich stav nezlepší. Chorí nie sú viazaní účasťou na nedeľných bohoslužbách: naopak, majú zodpovednosť voči ostatným, aby sa choroba nerozširovala.

Kňazi nech vo zvýšenej miere dodržiavajú hygienu, starostlivo si pred bohoslužbami umývajú ruky a používajú dezinfekčné prostriedky.
V chrámoch odporúčame dočasne nepoužívať sväteničky a z lavíc odložiť spoločné predmety – knižky, ružence, atď. Košíky pre milodary nech sa nepodávajú z rúk do rúk.

Znak pokoja v liturgii možno zatiaľ vynechať alebo odporučiť iba vzájomný úklon hlavy, namiesto podávania rúk.

Na vysluhovanie sviatosti zmierenia sa odporúča použiť spovednice s mriežkou, ktorú treba opatriť priesvitnou zábranou. Vyhnúť sa treba aj preplneniu chrámových priestorov.
Veriacich prosíme o zachovanie pokoja a modlitbu za chorých i za zdravotníckych pracovníkov. Neprepadajme obavám, ale buďme príkladom zodpovedného postoja!

Zachovajme náležitú obozretnosť, ale aj pomáhajme tým, ktorí nás potrebujú. S dôverou prosme Pána o jeho pomoc a ochranu.
Slovenskí biskupi na vás denne pamätajú v modlitbách a s požehnaním.
Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita, predseda KBS


BOHOSLUŽBY 
od 23.3. do 29.3. 2020

Čas (miesto) a úmysel

Sväté omše slúžim neverejne na zapísané úmysly! Vypočuť si ich môžeme cez internetové rádio Mária. Modlime sa, aby Boh od nás čím skôr, odvrátil nešťastie epidémie a mohli sme sa opäť spoločne stretávať pri slávení Eucharistie!

23.3. PONDELOK

 18:00 - Za + Evu Illenčíkovú (I. výročie) a za +  manžela Rudolfa rodičov z oboch strán

 24.3. UTOROK

  18:00 - Za + Rudolfa a Jozefínu Červenkových

 25.3. STREDA

 14:00 - DSS - Svätá omša nebude!

 18:00 -Za + Radka Malého

 Slávnosť Zvestovania Pána. Deň počatého dieťaťa. Osobitným spôsobom myslíme v modlitbách na počaté deti, ktorým nebolo dovolené narodiť sa.

 26.3. ŠTVRTOK

 18:00 - Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

 27.3. PIATOK

 17:00 - Za + Matildu a Jána Šuplatových

 Nezabúdajme na osobnú modlitbu Krížovej cesty.

 28.3. SOBOTA

 8:00 - Za + Dominika a Máriu Eliášových a deti Jozefa a Katarínu

 29.3. NEDEĽA

 

 7:30 - Báhoň - Sv. Omša nebude

 9:00 - Jarná - Sv. Omša nebude

 10:30 - Báhoň - Za +Vladimíra  a Máriu Novosedlíkových (úmysel pripájam k sv. omši Za farníkov)

 


 2% z dane
Aj naša farská rodina sa uchádza o finančné prostriedky z 2% (alebo 3%) daní, potrebné na opravy a splatenie dlhu za kúrenie. Keď máte možnosť pomôcť, prosím použite nasledovný predvyplnené formulár Vyhlásenie... ktorý si môžete stiahnuť si kliknutím na odkaz nižšie. Odporúčame ho najprv uložiť na počítač a až následne dopĺňať.
 

 


f t g