Copyright 2021 - Obec Báhoň

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021

 

Vážení občania,

 v dňoch od 15. februára 2021 do 31. marca 2021 prebehne sčítanie obyvateľov.

Každý obyvateľ sa sčíta elektronicky  – sám alebo s pomocou príbuzného, inej blízkej osoby alebo osoby žijúcej s obyvateľom v jednej domácnosti.
Sčítanie sa realizuje vyplnením sčítacieho formulára, ktorý občania nájdu na stránke www.scitanie.sk.
Občania majú možnosť využiť sčítanie prostredníctvom počítača, tabletu alebo mobilu s pripojením na internet.

Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca.
Povinnosť sčítať sa majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky s trvalým, prechodným alebo tolerovaným pobytom na území Slovenskej republiky.

Všetky údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc zo štvrtka 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021.
Príklad: Ak bol obyvateľ v tomto čase „slobodný“, a po 1. januári 2021 sa mu zmenil osobný stav na „ženatý“, do sčítacieho formulára vyplní údaj o osobnom stave „slobodný“.

Obecný úrad vyzýva občanov, aby sa v čo najväčšej možnej miere zapojili do sčítania elektronicky a v súvislosti s pandémiou čo najbezpečnejšie.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom sčítania obyvateľov môžete kontaktovať Obecný úrad na tel. čísle 033/6455340, alebo call centrum 02/20 92 49 19 .
Informácie nájdete na stránke obce, na úradnej tabuli  a na stránke www.scitanie.sk.

Vzor formulára si môžete pozrieť tu:

https://www.scitanie.sk/scitanie-obyvatelov/vzor-scitacieho-formulara

Ďalšie informácie a tlačovú správu si prečítate kliknutím na tlačidlo čítať ďalej.

Vážení občania,

informáciu o prebiehajúcom sčítaní obyvateľov, domov a bytov si prečítate na letáku, ktorý si stiahnete kliknutím sem.

https://www.scitanie.sk/mohlo-by-vas-zaujimat/spytali-ste-sa-nas-faq

Informatívne videá si pozriete po kliknutí sem.

Oficiálny YOUTUBE kanál pokrývajúci tematiku je dostupný tu:

https://www.youtube.com/channel/UC9WdsQsvutu6G9a9eOYeOTw/videos

Oficiálna stránka sčítania je k dispozícii tu:

https://www.scitanie.sk/


 

Tlačová správa

Bratislava, 20. januára 2021

Elektronické sčítanie obyvateľov sa uskutoční od 15.2.2021 do 31.3.2021, posúva sa len asistované sčítanie!

Elektronické sčítanie obyvateľov Slovenskej republiky sa uskutoční  v plánovanom termíne od 15.2.2021 do 31.3.2021.  Sčítanie obyvateľov bude  plne elektronické, absolútne bezpečné a pohodlné. Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova a bezpečne, prostredníctvom elektronického formulára, ktorý nájdu na www.scitanie.sk.

Vyzývame obyvateľov, aby pomohli pri sčítaní svojim blízkym (seniorom), ak ich o to požiadajú. V zmysle novely zákona sa posúva termín asistovaného sčítania.

Elektronické sčítanie obyvateľov

Vyplnenie elektronického formuláru  nezaberie viac ako 10 minút. Sčítavať sa obyvatelia budú z pohodlia domova sami, bez ohrozenie na ich zdraví a bez kontaktu s  cudzím človekom. Na sčítanie postačí mobil, tablet, notebook alebo PC. Obyvatelia nájdu elektronický sčítací formulár na stránke www.scitanie.sk a budú mať  k dispozícii  aj mobilnú aplikáciu.

Posun termínu asistovaného sčítania

Ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám alebo s pomocou  svojich blízkych, na splnenie povinnosti sčítať sa môže využiť asistované sčítanie. To znamená, že buď obyvateľ navštívi kontaktné miesto zriadené obcou, kde ho sčíta stacionárny asistent alebo môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ktorý ho navštívi doma a sčíta ho.

PhDr. Ľudmila Ivančíková, PhD. generálna riaditeľka Sekcie sociálnych štatistík a demografie:

Vzhľadom na pandemickú situáciu, na základe dnešného rozhodnutia vlády, sa posúva termín asistovaného sčítania, aby sme ochránili zdravie všetkých zúčastnených. Asistované sčítanie sa v zmysle novely zákona začne od 1.4.2021 a potrvá najneskôr do 31.10.2021.

Zdroje informácii

Odporúčame obyvateľom, aby podrobne sledovali prebiehajúcu kampaň ku sčítaniu obyvateľov a navštívili stránku www.scitanie.sk. Informácie nájdu aj na Facebooku, Instagrame a na YouTube všade pod názvom SODB 2021 alebo Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021.


f t g